Volby 2022

NAŠE VIZE

Zeleň v ulicích

Olomouc by se měla rozvíjet vstříc svým obyvatelům a respektovat při tom principy zdravého života v hustě obydlených oblastech. Jedním z nejdůležitějších principů je výsadba zeleně v jinak nekrytých ulicích. Tato zeleň přispívá nejen k hezčím veřejným prostranstvím, ale především snižuje znečištění, prašnost a v horkých měsících poskytuje stinný úkryt.

Třída Svobody

Obnovitelné zdroje

Vzhledem k finanční kondici Olomouce, která je nejzadluženějším krajským městem v České republice, je důležité, aby veškeré investice vedly ke zlevňování provozu města. Proto hodláme budovat obnovitelné zdroje na městských budovách všude, kde to bude možné

Škola Terrerova

Parkovací domy

Velkým problémem je parkování. Navrhujeme proto poskytnout městské pozemky a iniciovat výstavbu parkovacích domů na sídlištích. Kapacita parkovacích míst tak se zvýší alespoň pětkrát. Taková stavba v sobě navíc může skloubit i další funkci, jako například místo společenského setkávání.

Parkovací dům Rožňavská

Nová jízdenka za 10 Kč

Velký důraz klademe na to, abychom zatraktivnili lidem veřejnou dopravu. Hodláme proto zavést novou jízdenku za 10,- Kč s platností 10 minut. To ocení lidé, kteří dojíždějí pouze kousek a nechtějí si hned kupovat hodinovou jízdenku.

2022 © Starostové a nezávislí, Zelení    I    Tento web nesbírá žádná cookies